Service Hotline
0519-81230981
Vedomosti
Domov > Vedomosti > Obsah

Kategória produktu

Graphene peny na báze oxidu vyčistiť špinavú vodu

Výskumníci na Washington University sa podarilo pomocou graphene oxid listy vytvoriť biofoam, ktorý môže premeniť špinavú vodu na pitie vodar. Ich nádejou je, že v krajinách, kde je veľa slnečného svetla, bude možné si špinavú vodu, odparuje sa pomocou tohto materiálu a zber čerstvou vodou.

Táto nová metóda kombinuje baktérií vyrába celulóza a graphene oxid tvoriť vrstvené bi biofoam. Výrobný proces je povedal, aby bol veľmi jednoduchý a nanometrov Celulózové vlákno sieť produkované baktériami má vynikajúcu schopnosť pohyb vody z väčšinu povrchu výparu zároveň minimalizuje tepelné zostupujúcich. Materiál je bi-vrstvené konštrukcie, so svetlo-absorbujúce graphene oxid naplnené nanocellulose pri nanocellulose hornej a pôvodnej dolnej. Keď to zavesené na vodu, voda je skutočne schopný dosiahnuť hornej ploche, kde sa stane odparovanie. Svetlo vyžaruje na vrchole, a prevádza ich do tepla z dôvodu graphene oxid; Odvod tepla do hromadnej vody pod minimalizovaní nedotknutej nanocellulose vrstvy. Tak teplo nie je zbytočne ale obmedzený na hornej vrstvy, kde vyparovanie sa skutočne deje.

Celulóza v spodnej časti bi-vrstvené biofoam pôsobí ako špongia, kreslenie vodou až graphene oxid, kde nastane rýchle odparenie. Ľahko sa zhromažďujú výsledné sladkej vody z hornej časti hárka.

Proces, v ktorom bi-vrstvené biofoam tvorí vlastne to aj román. Podľa tímu, funguje to podobne ako ustrice je Perla - baktérie tvoria vrstvy nanocellulose vlákien, v ktorom sa vložené graphene oxid vločky.

Počas kultivácie baktérií pre celulózy, výskumníci pridané graphene oxid vločky do samotného média. V určitom bode pozdĺž celého procesu, médium je odstránený s graphene oxid a čerstvého média je zavedená. Ďalšiu vrstvu peny, ktorá spôsobuje. Rozhranie je údajne veľmi pevná a mechanicky odolná. Nové biofoam je tiež veľmi ľahké a lacné robiť, čo je životaschopné nástroj na čistenie vody a odsoľovanie.

Tím pridal, že ich syntéza proces tiež umožňuje okrem iných nanoštruktúrou materiálov do peny, ktorá zvýši miera deštrukcie, baktérie a ďalšie znečisťujúce látky, a aby bola bezpečná na pitie.


Zdroj:


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd