Service Hotline
0519-81230981
Vedomosti
Domov > Vedomosti > Obsah

Kategória produktu

Čo je graphene displej a prečo to bude byť flexibilné inteligentných zariadení z budúcnosti

Včera, čínsky výrobca, ktorého meno nám uniká ukázalo niekoľko hlavy preukázaním pracuje a úplne flexibilný smartphone pre Android ktorý používa graphene obrazovky.Vynález je formovaný ako náramok a nemá žiadne problémy sama obtekanie lady ruky, napríklad. Tento pohľad na funkcie nám pripomenul, že vedúci smartphone tvorcovia už flexibilné zobrazí v masovej výrobe, ale stále sa rozhodnú začleniť ich do zariadenia, ktoré sú úplne ploché a un-ohybná. To tiež vyvolalo náš záujem nikdy nevidel v použitie pred kus technológie, ktorá je graphene displej.

Čo je graphene?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future

Graphene je vrstva čistého uhlíka. Len jeden atóm husté, graphene je najtenšie, najľahší, najsilnejší, najviac transparentné, a najviac tepla a elektrickej energie a vodivých materiálov známych vedcov. Ultimate Super materiálu, ktorý je zmiešaný s tradičnými kovov a plastov, mohol formovať budúcnosť, doslova všetko! Ako carbon je chemický základ pre všetky známe života na zemi a v hojnosti, graphene sa predstavil futurologists ako ekologické, trvalo udržateľné riešenie pre teoreticky neobmedzený počet žiadostí.

Graphene výskum bol mimoriadne plodný v oblasti elektroniky a biotechnológie, hoci je stále ešte zostáva urobiť pred prvkom môžu byť vyrobené, bezpečné a nákladovo efektívnym spôsobom. Vývoj v tomto smere neustále pokračuje od roku 2012, kedy navrhol významný vedecký objav menej toxické spôsobu získania kvalitných graphene, nie je žiadnym prekvapením, zobrazenie výrobcov, spolu s ostatnými technologických podnikov, silne zaujíma v materiáli.
Včera značky prvýkrát sme videli graphene používa na flexibilný smartphone zobrazení spôsobom, ktorý umožňuje nie len na obrazovke, ale celé zariadenie plne ohybná. Jasne, budúcnosť flexibilné inteligentné zariadenia, ktoré môžu byť nosené alebo experimentoval s chytrý dizajnérov bude týkať uplatňovania graphene, okrem už známych plastových OLED technológie využívajú Samsung, LG a Apple pre svoje smartphony a smartwatches. Takže tu je informatívne pozrieť čo graphene display je práve teraz, spolu s jeho otázkou blízkej budúcnosti.

Čo je zobrazenie graphene?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future
Prvý flexibilné graphene displeja (na snímke) bolo v septembri 2014 dvoch partnerských inštitúcií-University of Cambridge Graphene centra a veľkej Británii pevné plastové logiky. Bolo to monochromatický displej, podobne ako e-čitatelia. Vynález sa môže zdať obmedzený, ale je to zásadný krok smerom k nositeľné a flexibilné inteligentných zariadení má v budúcnosti ukladať.

Toto konkrétne zobrazenie, a možno iní, ktoré nasledovali, že – ako ten čínsky smartphone sme videli včera-pracuje na princípe aktívnou matricou elektroforeticky. Využíva elektrického poľa na výstup obrázky cez re-usporiadanie častíc v roztoku. Vrstvou emulzie-spracované graphene elektródy sa uloží na pružné plastové panely a leptané elektrické obvody. Neexistuje žiadne vnútorné požiadavky sklo listoch, čo znamená graphene zobrazuje nebude podliehať druh vplyvu škodu, ktorá vznikla zasklená obrazovky.

Navyše, tento druh displeja by malo byť jednoduchšie ako flexibilné OLED obrazovkách, pretože jeho základnú doskou – elektrické vrstvy, ktorá dodáva energiu pre opätovné usporiadanie zobrazenia častice – môžu byť vyrobené použitím nízkej teplote procesu (v pod 100 ° C/212 ° F), ktorá minimalizuje riziko výnosu a robí výroba menej náročná. Však smartphone graphene displeja bude pravdepodobne používať prvky z LCD a OLED technológia poskytuje druh farby a obnovovacia frekvencia potrebná pre zodpovedajúce užívateľské skúsenosti. To bude nevyhnutne komplikovať produkcie trochu.

O päť mesiacov neskôr, výskumníci z University of Manchester a univerzita v Sheffielde predstavil semi-transparentné, na základe graphene LED obrazovku, ktorá je základom pre flexibilné graphene displeja, ktoré skončí v budúcnosti mobilných zariadení. Byť len 10 až 40 atómy, husté, to vyžaruje svetlo po celom povrchu bez nutnosti podsvietenie.

Kedy prichádzajú graphene obrazoviek na smartphone?

Nevieme! V súčasnej dobe graphene je príliš drahé, ktoré veľkovýroba dotykové displeje. A okrem toho, tam je veľa práce urobiť pred obrazovkou o graphene môže konkurovať fine LCD alebo OLED displej, pokiaľ ide o kvalitu obrazu. Preto jeho zavedenie smartphone obrazovky je viac pravdepodobné, že štart na úrovni dotykovej obrazovky radiče.
V neskorej 2014, výskumníci z University of Surrey a Trinity College, Dublin vyvinul "jednoduché, škálovateľné a lacná metóda pre vytvorenie hybridných elektródy spojením graphene (s jeho transparentné a vodivé vlastnosti) a strieborná nanodráty. Ich accomplishent je zníženie množstva nanodráty, potrebných na výrobu dotykovej obrazovky vrstvu viac ako 50-krát, teda zjednodušenie výrobného procesu. Táto zmes by mohol nahradiť indium cínu oxid vrstvy technológia, ktorá sa práve používa, aj keď sme ešte vidieť v spotrebiteľských zariadení.Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd