Service Hotline
0519-81230981
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Kategória produktu

Kapacitné dotykové panely predstavujú výhody a nevýhody

Kapacitný dotykový panel snímača je štvorvrstvové kompozitné sklenené tienidlo, sklenené tienenie vnútorného povrchu a sendvič pokryté vrstvou vodivej vrstvy, vonkajšia vrstva je tenká vrstva kremičitého ochranného skla. Keď sa dotkneme obrazovku prstom na obrazovke snímača, elektrickým poľom a dotykovým displejom a povrchom dotykovej obrazovky vytvoríme spojovací kondenzátor, pre vysokofrekvenčný prúd je kondenzátor priamy vodič, takže prsty Z kontaktného bodu nasáva malý prúd Tento prúd vyteká z elektród na štyroch rohoch dotykového displeja a prúd pretekajúci cez štyri elektródy je úmerný vzdialenosti od prsta po štyri rohy. Regulátor vypočíta polohu dotykového bodu presným výpočtom štyroch pomerov prúdu. V porovnaní s tradičnou odporovou dotykovou obrazovkou sú výhody kapacitného dotykového panela nasledujúce:

1. Prevádzková novinka. Kapacitný dotykový panel podporuje multi-touch, intuitívnejšiu operáciu, viac zábavy.

2, Nie je ľahké sa dotknúť. Vzhľadom k tomu, Capacitive Touch panel potrebuje byť snímaný na telo prúdu, len ľudské telo na jeho prevádzku, s ostatnými objektmi sa nedotknú zodpovedajúce, takže základné, aby sa zabránilo možnosti falošného dotyku.

3. Vysoká odolnosť. V porovnaní s odporovou dotykovou obrazovkou, kapacitným dotykovým panelom v prachu, vode, opotrebenia a ďalších aspektoch lepšieho výkonu.

Ako súčasná legitímna technológia červenej dotykovej obrazovky, Capacitive Touch Panel, hoci rozhranie s nádherným, multi-touch, len ľudským telom a ďalšími výhodami, ale zároveň má aj tieto nedostatky:

1. presnosť nie je vysoká. Z technických dôvodov chýba aj presná kapacita dotykového panelu ako odporová dotyková obrazovka. A môžete použiť len prsty na vstup, na malom displeji je tiež ťažké dosiahnuť zložitejšie identifikáciu rukopisu vstup.

2. Ovplyvnené životným prostredím. Teplota, vlhkosť a iné faktory prostredia sa zmenia, spôsobia nestabilitu kapacitného dotykového panelu alebo dokonca unášanie. Ako napríklad používanie užívateľa súčasne telo blízko obrazovky môže spôsobiť unášanie, aj v preplnenom dave tiež spôsobí drift. To je spôsobené hlavne princípom fungovania technológie Capacitive Touch Panel, hoci prsty používateľa z obrazovky bližšie, ale veľa je blízko obrazovky oveľa väčšie ako prsty elektrického poľa súčasne, bude to mať vplyv na polohu dotyku súdiť.

3. Vysoké náklady Okrem súčasného kapacitného dotykového panela na dotykovom paneli pripojenom k LCD panelu stále existujú určité technické ťažkosti, výnos nie je vysoký, takže prakticky zvyšuje náklady na kapacitný dotykový panel.


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd