Service Hotline
0519-81230981
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Kategória produktu

Charakteristika grapénu a jeho aplikácia

Po prvé, grafenový materiálový profil

Teraz svet nie je jasnou definíciou grafénu. 2004 vedci Britskej univerzity v Manchestri Andrei Heim a Constantine Norfolkov našli monolayer graphene (graphene). V roku 2010 získali Nobelovu cenu za fyziku za vynikajúcu výskumnú prácu na grafénových materiáloch. Preto sa počiatočný grafén vzťahuje iba na jednu vrstvu atómov uhlíka z jedinej štruktúry nového materiálu, je len jedna hrúbka uhlíkového atómu dvojrozmerného materiálu. Následné štúdie však ukazujú, že z elektrickej povahy dvoch a troch a dokonca desať vrstiev atómov uhlíka majú tiež svoje vlastné špeciálne fyzikálne vlastnosti, súčasná hrúbka 10 vrstiev uhlíkových atómov v hárku grafitového materiálu je definované ako graphene Tento argument postupne uznávajú akademici. Nedávno zriadený Výbor pre normalizáciu v Číne Metalsene Union zistil, že hrúbka desiatich vrstiev uhlíkových atómov v materiáli patrí do rozsahu grafénov.

Grafen je magický materiál, ak pridávanie trochu do iných materiálov môže mať magický efekt, hodný materiálového odvetvia "super materiál". Grafen nielen ako "najtenší, najsilnejší", ako tepelný vodič, je lepšie ako tepelný efekt ktoréhokoľvek iného materiálu. Pomocou grafenu môžu vedci vyvinúť rad nových materiálov so špeciálnymi vlastnosťami. Vzhľadom na veľmi nízku rezistivitu je migrácia elektrónov extrémne rýchla, očakáva sa, že sa použije na vývoj tenších, rýchlejších vodivých čipov nahradzujúcich kremík. Pretože grafen je v podstate priehľadný, dobrý vodič, je tiež vhodný na výrobu transparentných dotykových obrazoviek, svetelných platní a dokonca aj solárnych článkov. Super kondenzátory a čipy sú zamerané na štúdium grafénového poľa, ale aj na budúcnosť kulminácie revolučného vývoja grafénu. Aplikácia grafenu musí byť proces, ktorý sa rozširuje od dolného konca k hornému koncu. Použitie nízkonákladových aplikácií vodivosti grafenu sa zvýši v posledných dvoch až troch rokoch a používanie fotovoltaických článkov a nahradenie oblasti kremíkových čipov stále trvá dlhú dobu. "

Po druhé, z grafenu

Praktické výrobky grafenu sú rozdelené do dvoch kategórií: grafénový film a prášok grafenu. Existuje mnoho spôsobov na prípravu grapénu v laboratóriu (pozri obrázok nižšie). Spôsob hromadnej výroby grafénu je však hlavne dvoma spôsobmi: jedným je použitie nanášania chemických pár v kovovom povrchu, aby sa zvýšila rýchlosť jednej vrstvy je veľmi vysoká, veľká plocha grafénového filmového materiálu; jeden je prirodzený grafit fyzikálnymi alebo chemickými Metóda drvenia, tvorba grafenového prášku. Prášok grafenu vyzerá ako veľmi jemný čierny prášok. Domáci grafénový prášok a grafénový film je vybavený masovou výrobnou kapacitou, očakáva sa, že séria priemyselných aplikácií grafenu bude veľkoplošne rozvinutá. Ako technologicky vyspelý materiál je veľmi dôležitý proces výroby grafénového prášku, výskum a vývoj, technológie a zariadenia, výroba nákladov práce je veľmi malá. Ročná výrobná kapacita 50 ton grafenových práškových obchodov, výrobný proces len niekoľko pracovníkov.

Po tretie, použitie grafénu

1, aplikácia grafénového filmu

Dotykový displej mobilného telefónu na spustenie prvého záberu grafénovej filmovej aplikácie. Grafen film na jasnom mieste v roku 2014 je v oblasti dotykovej obrazovky, 2015 na flexibilné displej, môže nosiť elektronické bude prelom. Podľa štatistík, mobilná dotyková obrazovka výroby v roku 2015 môže dosiahnuť 36 miliónov štvorcových metrov. To tiež ukazuje do určitej miery trhový priestor grafénového ITO filmu. 2016 tuzemských a zahraničných podnikov môže byť v priekopníkoch flexibilné solárne články, 2017 môže byť rozsiahle aplikácie v oblasti vedy a techniky. "Je zrejmé, že grafen materiály fólie boli v oblasti medicíny tiež urobil prielom, získať lepšie hodnotenie.

2, aplikácia grafénového prášku

Takzvaný "grafénový prášok" je v skutočnosti jedinou vrstvou grafénovej a viacvrstvovej práškovej zmesi grafénovej zmesi. Jeho aplikácia je tiež veľmi rozsiahla.

A, grafén prášok pridaný do kábla, výrazne zlepší výkon vodivého materiálu, marže zisku káblov sa tiež zlepší, trhová vyhliadka je veľmi veľká.

B, grafenový prášok namiesto antikorózneho povlaku z oxidu zinočnatého môže grafén nahradiť 50 dielov oxidu zinočnatého, čo znamená, že v prípade budúcnosti s grapénom namiesto oxidu zinočnatého môže antikorózny náter na tonu znížiť náklady na 1000 až 2000 jüanov; niektoré plastové materiály, pretože pridanie grafenu a majú tepelnú funkciu.

C, v priemysle lítium-iónových batérií je lítium-železitý fosfát ako výkonová lítium-iónová batéria jedným z najviac znepokojení katodového materiálu, bol problém slabého vodivosti. Je možné zlepšiť elektrickú vodivosť lítium-železitého fosfátu do určitej miery pomocou bežného grafitového prášku, ale nedosiahne ideálny stav. Ak je použitie grafenového prášku na povrchu modifikovaného fosforečnanu litnatého výrazne zlepšuje vodivosť fosforečnanu železitého, významne sa zníži odpor batérie, čím sa zvýši vysoká kapacita batérie.

Aplikácia je len časťou oblasti grafenových aplikácií, jej vyhliadky na aplikáciu sú veľmi široké, čo uznáva vedecká komunita doma i v zahraničí. Preto vývoj vývoja aktívneho grafénového a aplikačného výskumu je strategickou témou materiálovej vedy, hodnou našej pozornosti.


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd