Service Hotline
0519-81230981
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Kategória produktu

Graphene umožňuje vaše kontaktné šošovky vidieť infračervené snímky

To znie ako thriller špionáže, a môžete vidieť infračervené snímky tak dlho, ako si dať na pár kontaktných šošoviek. Výskumníci na University of Michigan obrátil svoje okuliare do reality, pomocou graphene rozvíjať nechty-veľké infračervené obrazových snímačov bez nutnosti objemné chladiace zariadenia. Kvôli svojej malej veľkosti, ľahké, môže byť integrovaný do kontaktné šošovky alebo mobilné telefóny, v armáde, bezpečnostných, medicíny a ďalších oblastiach majú širokú škálu aplikácií.

Štúdia bola uverejnená v časopise Nature Nanotechnology. Infračervené vlnovú dĺžku medzi 760 nm do 1 mm, je vlnová dĺžka než červené svetlo dlhšie ako viditeľné, rozdelený do blízkosti infračervené, stredné infračervené a ďaleko infračervený troch druhov. IR a infračervené senzory majú zvyčajne do práce pri veľmi nízkych teplotách. Chong (Zhaohui Zhong), Asistent profesora elektrotechniky a informatiky na University of Michigan, a jeho tím zlepšili proces výroby elektrických signálov z graphene, nastavenie izolačná vrstva medzi dvoma grafénové vločky s elektrický prúd cez.

Pri svetle hity top graphene, prístroj uvoľňuje elektróny a vytvára kladne nabitých dieru. Potom podľa kvantovej tunelovanie účinok, elektróny prechádzajú stredu izolačnej vrstvy a dosiahli dno graphene vrstvy. V tomto bode, kladne nabitých otvory pre zostávajúce na hornom graphene vytvára elektrické pole a ovplyvniť prúd nižšia graphene. Meraním zmeniť súčasný možno vyvodiť jas svetla ožiarené na hornom graphene. Novú metódu najprv povolené citlivosť IR a ďaleko infračervený senzory na novú výšku, ktorá by mohla byť porovnateľné s tradičnými infračerveného senzora, ktorý vyžaduje chladiace zariadenie na spustenie povedal Chong.


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd