Service Hotline
0519-81230981
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Kategória produktu

Grafen pomáha predchádzať otrasom ocele

Indický výskumník a jeho partner vynašiel novú technológiu, ktorá používa grafen, aby zabránila korózii.

Hrdzavenie ocele je veľkým problémom v automobilovom priemysle. Aj keď je pokrytá farbou, je ľahké poškriabať a chróm sa aplikuje na nárazník. Proces zahŕňa pridanie toxických chemikálií

Na vyriešenie tohto problému SUNY Buffalo profesor chémie Sarbajit Banerjee a doktorand Robert Dennis vyvinul polymérny kompozit obsahujúci graphene

Grafen je vrstva atómov uhlíka, má hydrofóbnu a silnú elektrickú vodivosť. Tieto vlastnosti umožňujú oceli znížiť elektrochemickú reakciu železa železa, keď je vystavená pôsobeniu vody.

Dvaja vedci pridal kompozitný povlak na lak, naniesli ho na oceľ a potom ho ponorili do slaných vôd. V typickom zimnom prostredí je zmes slaných vôd a soli a snehu odlišná a automobil sa stretáva s autom, takže je veľmi účinný ako veľmi slabá environmentálna alternatíva.

Na začiatku lakovaná oceľová fólia prežila niekoľko dní v slanom náleve. Avšak úpravou koncentrácie a disperzie pridávaného grafenu môžu Banerjee a Dennis udržať lak v tomto prostredí po dobu jedného mesiaca.

Banerjee povedal, že chce pridať niečo do povlaku, ktorý detekuje zmeny v pH vody v blízkosti škrabancov a reaguje s vodou spôsobom, ktorý utesňuje trhliny.

Hoci táto technológia je ďaleko od komercializácie, niektoré veľké spoločnosti v oceliarskom priemysle majú tiež záujem o účasť na štúdii, najmä Tata Steel, ktorá už financovala banerjeov experiment. Dvaja vedci dostali aj granty vo výške 50 000 dolárov od Štátneho inštitútu pre prevenciu znečisťovania v New Yorku.

Banerjee v tlačovej správe povedal, že farba môže byť vyrobená s použitím existujúcich zariadení v miestnej oceliarni.

Na rozdiel od šesťmocného chrómu, ktorý sa používa na pokrytie nárazníkov a niektorých motorov, je grafén netoxický, pretože ide o atóm uhlíka a nevyžaduje použitie silných kyselín a je bezpečný počas celého procesu. Tieto dôvody robia graphene magickým materiálom pre budúce elektronické komponenty.


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd