Service Hotline
0519-81230981
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Kategória produktu

Výhody a nevýhody kapacitného dotykového panela

Kapacitný dotykový panel priepustnosť a jasnosť je lepšia ako štvorvodičová odporová obrazovka, samozrejme, nemôže a povrch akustické vlny a päť drôt odporu obrazovky v porovnaní. Kapacitná obrazovka reflexná vážna a kapacitná technológia štvorvrstvového kompozitného dotykového displeja na vlnovej dĺžke prenosu svetla nie je jednotná, existuje problém farebného skreslenia v dôsledku odrazu svetla medzi vrstvami, ale tiež spôsobuje rozmazanie znakov obrázka.

Prúd: kapacitná obrazovka v princípe k ľudskému telu ako kondenzátorový prvok použitej elektródy, keď je v blízkosti križovatky vodič s pracovným povrchom ITO, ktorý spája dostatočné množstvo kapacity, tok prúdu je dostatočný na to, aby spôsobil kapacitnú obrazovku Nesprávny pohyb.

Napriek tomu, že kapacitná hodnota je nepriamo úmerná vzdialenosti medzi pólmi, je proporcionálna k relatívnej oblasti a súvisí aj s izolačným koeficientom média. Preto ak je väčšia oblasť palmy alebo ručného vodiča v blízkosti kapacitnej obrazovky namiesto dotyku, môže spôsobiť poruchu kapacitnej obrazovky v mokrom počasí, táto situácia je obzvlášť závažná, keď držíte monitor, dlaň blízko k monitoru 7 cm alebo v tele blízko monitora do vzdialenosti 15 cm môže spôsobiť poruchu kapacitnej obrazovky. Ďalšou nevýhodou kapacitného plátna je to, že nereaguje, keď nosia rukavice v rukavici alebo ručné nevodivé predmety, pretože sa pridá viac izolačných médií.

Drift: Kapacita obrazovky je hlavnou nevýhodou je drift: Keď teplota okolia, vlhkosť sa zmení, okolie elektrického poľa zmení, spôsobí kapacitné posunutie obrazovky, čo má za následok nepresné. Napríklad nárast teploty displeja spôsobí posun po obuvi: užívateľ sa dotýka obrazovky, zatiaľ čo druhá strana ruky alebo tela sa nachádza blízko driftu monitora; kapacitný dotykový panel v blízkosti väčších objektov sa bude posúvať, používateľ sa dotkne, či sa niekto pozrie okolo (vrátane telefónu používateľa), aj keď je kapacitný dotykový panel vzdialený od vzdialenej, ale oveľa väčšej ako oblasť prsta, priamo ovplyvňuje dotyk umiestnenie umiestnenia obrazovky Stanovenie.

Iné: Okrem toho teoreticky by mnohí mali byť lineárny vzťah je v skutočnosti nelineárny, ako napríklad: rozdielna hmotnosť alebo rôzne úrovne zvlhčovania prstom celkové množstvo prúdu je iné a celkové zmeny prúdu a štyri sub-prúd Zmena nelineárny vzťah, kapacitný dotykový panel používaný v tomto štyroch uhlových vlastných polárnych súradnicových systémoch nemá žiadne súradnice o pôvode po odchode riadiacej jednotky z detektora a obnovenia a po dokončení 4 A / D štyrmi hodnotami rozdeleného toku do dotykového bodu v kartézskom súradnicovom systéme na súradnicovej hodnote X, Y sú výpočtové procesy zložité. Vzhľadom na to, že neexistuje žiadny pôvod, je posun kapacitnej obrazovky kumulatívny a kalibrácia sa často vyžaduje na pracovisku. Kapacitný dotykový panel Vonkajšie kremičité sklo chráni sklo pred poškriabaním dobre, ale strach z nechtov alebo tvrdých predmetov perkusie a vyrazenie malého otvoru poškodí medziposchodí ITO, či už je poškodený medziposchodím ITO alebo inštaluje zranenie pri preprave Vnútorný povrch vrstvy ITO, kapacitná obrazovka nemôže fungovať správne.


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd