Service Hotline
0519-81230981
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Kategória produktu

Era Grafenu ešte neprijala

Ale narodil som sa už desať rokov, môj transparentný mobilný telefón kde?

V skutočnosti v roku 2012 Konstantin Novoselov, ktorý získal Nobelovu cenu za grafenu, a jeho kolegovia publikovali článok o prírode, aby diskutovali o budúcnosti grapénu, dva roky vývoja. Takisto v podstate dôkaz o ich predikcii. Verí, že ako materiál, graphene "budúcnosť je jasná, cesta je pokorná", hoci môže hrať dôležitú úlohu v budúcnosti, ale pred niekoľkými ťažkosťami, ktoré treba prekonať, táto scéna nepríde. Čo je ešte dôležitejšie, vzhľadom na obrovské náklady na obnovu priemyslu, výhody grafenu nemusia stačiť na to, aby jednoducho nahradili existujúce zariadenia - ich skutočné vyhliadky, možno kvôli svojim jedinečným funkciám prispôsobeným novým aplikáciám.

Čo je nakoniec grafén?

Grafen je prvý materiál, ktorý sa nachádza v jedinej vrstve atómov. Atómy uhlíka sú prepojené do šesťuholníkových ôk. Ceruzka s grafitom je ekvivalentná s nespočetnými vrstvami grafénu, ktoré sú navzájom spojené a uhlíkové nanotrubičky sú grafénové valcované do skúmavky. Grafit, grafén, uhlíkové nanotrubice a globín.

Vzhľadom na chemickú väzbu medzi atómami uhlíka je grafén húževnatý: môže sa ohnúť do veľkého uhla bez porušenia, ale aj proti vysokému tlaku. A pretože iba jedna vrstva atómov, elektronický pohyb je obmedzený na rovinu, priniesla nové elektrické vlastnosti. Grafen je priehľadný vo viditeľnom svetle, ale vzduchotesný. Tieto vlastnosti sú veľmi vhodné ako surovina pre ochranné a transparentné elektronické výrobky. Ale vhodný pre pravdu, naozaj nepríde tak rýchlo.

Jedna z otázok: spôsob prípravy. Mnohé štúdie nám ukazujú úžasné vlastnosti grapénu, ale existuje pasca. Tieto úžasné vlastnosti sú veľmi náročné na kvalitu vzorky. Aby sme získali to najlepšie z elektrických a mechanických vlastností grafénových vzoriek, potreba najviac časovo náročných a nákladných spôsobov: mechanická stripovacia metóda - s lepiacou páskou na grafite, umelým odstraňovaním grafenu. Nechcem sa smiať, Novo Shawlov v roku 2004 sú tak pripravení grafen.

Hoci požadované vybavenie a technický obsah sa zdajú byť nízke, ale problémom je, že miera úspešnosti je nižšia, získať niektoré vzorky, aby robili výskum aj priemyselnú výrobu? vtip. Na industrializáciu to znamená, že nepoužíva. Dokonca aj vtedy, keď ste zvládli svetový grafitový mlyn, jeden deň je možné odlupovať niekoľko kusov ... ... samozrejme teraz máme veľa ďalších spôsobov, ako zvýšiť výrobu a znížiť náklady - problém je, že tieto metódy kvality výrobkov a spadnúť. Máme metódu kvapalného stripovania: grafit alebo podobný uhlíkatý materiál do povrchového napätia ultra vysokej kvapaliny a potom ultrazvukové bombardovanie grafénovej snehovej vločky hlboko. Máme metódu chemického vylučovania z plynnej fázy: nechajte plyn obsahujúci uhlík v kondenzácii povrchu medi, vytvárajte tenkú vrstvu grafénu a potom ho odlepte. Máme priamu rastovú metódu, uprostred dvoch vrstiev kremíka priamo pokúsiť sa pestovať vrstvu grafenu. Existuje tiež chemická redox metóda, vložením atómov kyslíka na oddelenie grafitového plechu atď. Existuje veľa metód, ale aj ich vlastný rozsah pôsobnosti, ale zatiaľ nie je vhodný na rozsiahlu industrializáciu priemyselnej výrobnej technológie.

Prečo tieto metódy nemôžu robiť vysoko kvalitný grafen? napríklad. Hoci centrálna časť kusu grafénu je dokonalý šesťčlenný krúžok, často sa na okraji prerušuje a stáva sa päť- alebo sedemčlenným krúžkom. To nevyzerá skvele, ale metóda chemického vylučovania parou vytvára "kus" grafenu nie je úplne úplná, od jedného bodu rastu z a. Je to vlastne niekoľko bodov v rovnakom čase rastu "polykryštalických", a neexistuje žiadny spôsob, ako zabezpečiť, aby tieto body rastú z malých kúskov môže byť úplne vyrovnaný. Teda tieto deformované prstence sa nielen rozdeľujú na okraji, ale existujú aj v každom "jednom", aby to urobili z grapénu, stali sa štrukturálnymi slabosťami, ľahko sa zlomili. Ešte horšie je, že tento zlomok grafénu sa nehojí ako polykryštalické kovy a je pravdepodobné, že ho celý čas rozšíri. Výsledkom je, že sila celého grafenu sa znižuje na polovicu. Materiál je problémová oblasť, podobne ako ryba a medveď medveď nie je nemožné, ale určite nie tak rýchlo.


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd