Service Hotline
0519-81230981
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Kategória produktu

Nová štruktúra grapénu je ako špongia

Podľa Britov "Nezávislý" hlásil na 8., vedci z Massachusetts Institute of Technology (MIT) tým, že tlačí a topí graphene list, vytvoriť jeden z najľahších a najpevnejších materiálov - porézne trojrozmerné graphene štruktúry, jeho tvar je podobný huby, hustota je len 5% železa, ale pevnosť železa viac ako 10 krát.

Grafén sa považuje za najstabilnejší materiál v dvojdimenzionálnej podobe, ale pre výskumníkov bolo ťažké premeniť silnú silu svojej dvojrozmernej formy na užitočné trojrozmerné materiály. V poslednej štúdii výskumný tím spoločne tlačil malé kúsky grafénu pôsobením tepla a tlaku, aby vytvoril zložitú a stabilnú štruktúru podobnú koralom a diatomovým organizmom. Nová štruktúra sa nazýva "špirála dvadsaťštyri štvorsten", jej plocha je veľmi veľká vzhľadom na objem, ale veľmi silná.

"Dvojrozmerný materiál grafenu je iba jeden atóm hrubý, má jedinečný stupeň robustnosti a elektrických vlastností, ale pretože je príliš tenký, je to," povedal Marcus Bieer, riaditeľ výskumného tímu a riaditeľ MIT Civil Engineering a Enviromentálne inžinierstvo. Je ťažké vytvoriť trojrozmerné materiály, ale náš posledný výskum to urobil.

"Geometrický tvar grafénu, ktorý sa prirodzene vyskytuje pri pôsobení tepla a tlaku, je veľmi zložitý a nedá sa robiť tradičným spôsobom." V experimente použili výskumníci 3D tlačiareň na vytvorenie štruktúry, ktorá sa rozširovala tisíckrát a testovala získané výsledky.

Nová štúdia, ktorá bola nedávno publikovaná v časopise Science Progress, ukazuje, že nadradenosť novej štruktúry je spôsobená skôr touto jedinečnou štruktúrou ako samotným materiálom. To znamená, že vedci môžu robiť iné materiály vyrobené z rovnakej geometrie na získanie rovnakej sily ľahkých materiálov.

Vedci sa domnievajú, že rovnaká geometria môže byť aplikovaná aj na väčšie bloky stavebných materiálov. Napríklad cement vytvárajúci mostík môže vytvoriť rovnakú poréznu geometriu a dosiahnuť rovnakú úroveň pevnosti pri súčasnom znížení hmotnosti. Okrem toho, pretože tento tvar je naplnený malými pórmi, očakáva sa, že sa použije na filtrovanie vody alebo chemikálií.


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd