Service Hotline
0519-81230981
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Kategória produktu

Variabilné telo topologický izolátor Graphene za určitých podmienok

Podľa internetovej stránky Massachusetts Institute of Technology nedávno, škola, vedci zistili, že v niektorých extrémnych prípadoch, môžu byť graphene premenené na jedinečné funkcie topologický izolátor očakáva poskytovať nové nápady pre výrobu kvantových počítačov. Výskum je zverejnený tento týždeň v časopise Nature.

Vedci zistili, že grafénové vločky boli umiestnené v nízkej teplote prostredia s pevnosťou 35 Tesla magnetického poľa a 0,3 stupňov Celzia vyššia ako Absolútna nula. Vodivé vlastnosti graphene jemoûné umožňuje filtrovať elektróny podľa smer spinu elektrónu, ktorý nie je momentálne k dispozícii v akejkoľvek tradičnej elektronického systému.

Za typických podmienok graphene chová ako normálne dirigent a vyvíja napätie na neho a prúd prechádza cez to. Ale ak kus graphene je umiestnený v magnetickom poli kolmo k nemu, vlastnosti graphene change aktuálne beží iba na okrajoch grafénové vločky a zvyšok sa stáva izolanty. Okrem toho súčasná bude pohybovať iba v jednom smere podľa smeru magnetického poľa. Tento jav sa nazýva kvantový Hallov jav.

Podľa novej štúdie, vedci zistili, že ak pridáte silné magnetické pole na pozíciu graphene vo vyššie uvedenom prípade, vlastnosti graphene zmení opäť: elektrónov ešte prevádzkovať len na okrajoch graphene, ale smer činnosti je zmenila z jednosmerné obojsmerná a konkrétny smer je určená rôznymi smermi spinu elektrónu.

"Vytvorili sme nezvyčajné špeciálne dirigent," povedal Postgraduálny výskumný pracovník oddelenia fyziky MIT. To je bežné funkcie topologický izolátor oddeliť elektróny podľa smeru spin elektrónu. Graphene však nie je topologický izolátor v bežnom zmysle. Máme rovnaký účinok odlišné materiálové systémy. Dôležitejšie, zmenou magnetického poľa, môžete tiež kedykoľvek smer elektronické operácie, sily alebo kontrolovať stav. To znamená, že môžu byť vyrobené do okruhov a tranzistory, ktoré neboli dosiahnuté pred. "

Erero, profesor na MIT, povedal: tam boli predpovede Táto charakteristika graphene, ale nikto nikdy robil to stalo. Štúdia potvrdila prvý selektivity graphene točiť elektróny, a je dokázané pre prvýkrát že graphene môžete ovládať smer elektronické operácie a stav elektrickej energie, alebo nie. Experiment urobila, čo niektorí výskumníci sa snažia dosiahnuť po celé desaťročia bez úspechu, sľubuje nový spôsob, ako vytvoriť kvantových počítačov.

profesor fyziky na Massachusetts Institute of Technology, ktorý sa podieľa na štúdii, hovorí štúdia maľuje nový smer pre štúdium topologické izolanty. "Nemôžeme predvídať čo zistenia povedie k, ale rozširuje naše myslenie a poskytuje možnosti na výrobu rôznych zariadení," povedal. "

povedal: "vzhľadom na potrebu extrémne nízke teploty a silné magnetické prostredia dosiahnuť taký požiadavka nie je jednoduché, takže technológie produkované kvantový počítač bude veľmi profesionálne vybavenie, môže sa použiť ako prvé pre vysokou prioritou výpočtové úlohy." Ďalej budú test výkonu graphene Dolné magnetického poľa (1 Tesla) a pri vyšších teplotách, s cieľom znížiť prah pre technológiu.


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd