Service Hotline
0519-81230981
Novinky
Domov > Novinky > Obsah

Kategória produktu

Čo je grapénový materiál

Grafen je najtenší a najvýkonnejší materiál, ktorý sa doteraz našiel. Tenké, pretože grafén je zložený z atómov uhlíka dvojrozmerných kryštálov, hrúbky len jedného atómu. Hoci tenký až extrémny, ale veľmi hustý, dokonca ani najmenšia atómová veľkosť hélia ho nemôže preniknúť.

Čo je to grafén? Grafen je voštinový rovinný film tvorený sp2 hybridizáciou uhlíkových atómov. Je to kvázi-dvojrozmerný materiál s jedinou hrúbkou atómovej vrstvy, takže sa tiež nazýva monatomická vrstva grafitu. Jeho hrúbka je približne 0,335 nm, podľa rôznych spôsobov výroby sú rozdielne vzostupy a poklesy, zvyčajne vo vertikálnom smere vo výške približne 1 nm, horizontálna šírka približne 10 nm až 25 nm, je navyše ku všetkým uhlíkovým kryštálom Nulové rozmerové fullerény, jednorozmerné uhlíkové nanotrubičky, trojrozmerné na grafit).

Dlho pred teoretickým predpokladom fyziky, kvázi dvojrozmerný kryštál samotný termodynamický charakter nestability, pri izbovej teplote bude rýchlo rozložený alebo zvlnený, takže nemôže existovať sám.

Až do roku 2004 britský fyzik Anders Gem a Constantine Novo Shuo Luofu z britskej univerzity v Manchestri, s mikro-mechanickou stripovacou metódou úspešne oddelenou od grafitového grafénu, potvrdili, že môže existovať sám, pre graphene. Získal Nobelovu cenu za fyziku v roku 2010.

Najsľubnejšou aplikáciou grafénu je nahradenie kremíka, čím sa vytvárajú ultra-miniatúrne tranzistory na výrobu budúcich superpočítačov. S grapénom namiesto kremíka bude procesor pracovať stokrát rýchlejšie.

Okrem toho je grafén takmer úplne transparentný, absorbuje len 2,3% svetla. Na druhej strane je veľmi hustá a ani najmenšie molekuly plynu (hélium) nemôžu preniknúť. Tieto funkcie sú ideálne pre použitie ako transparentný elektronický produkt, ako je napríklad priehľadná dotyková obrazovka, panel s vyžarovaním svetla a solárny panel.

Ako nový typ nanomateriálov s najsilnejšou, najsilnejšou a najviac vodivou vodivosťou je grafén známy ako "čierne zlato" a "kráľ nových materiálov", vedci dokonca predpovedajú, že grafén "úplne zmení 21. storočie". Odraziť rozsiahlu globálnu rušivú novú technológiu a novú priemyselnú revolúciu.


Vyšetrovanie
Send
Kategória produktu
Kontaktujte nás
Adresa: Rastlina 8, 9 západ Tai Lake Avenue, Wujin hospodársky rozvoj zóny, Changzhou, Nemecko.
Telefón: 0519-81230981
Faxovanie: 0519-81230998
E-mailom: sales@thesixthelement.com.cn
Šiesty prvok (Changzhou) materiály Technology Co, Ltd